INFORMACE PRO UCHAZEČE O STUDIUM 17. 12. 2018

Vážení uchazeči o studium pro školní rok 2019/ 2020, 

v pátek 14. prosince 2018 vám byly rozeslány zvací dopisy k talentovým zkouškám na 3. a 4. ledna 2019. Pozorně je pročtěte, zkontrolujte obor a při nesrovnalostech kontaktujte zástupkyni ředitele Věru Gabrhelíkovou - gabrhelikova@supsuh.cz.

Tento pátek, 21. prosince 2018, jste srdečně zváni na Den otevřených dveří (10-16 hodin) k prohlídce školy či k případným konzultacím na oborech. 

 

 

ORGANIZACE VÝUKY V PŘEDVÁNOČNÍM TÝDNU 11. 12. 2018

V posledním týdnu tohoto roku bude kvůli klauzurám změněna forma výuky. Ve středu 19. 12. 2018 je zrušen běžný rozvrh a na oborech se instalují klauzury, žáky mají na starosti oboroví vyučující. Ve čtvrtek 20. 12. 2018 bude probíhat hodnocení klauzurních prací a žáci budou od 8 do 12 hodin s třídními učiteli v kině Hvězda, poté mají volno. 

V pátek 21. 12. 2018 bude vyučování končit 5. hodinou - ve škole bude Den otevřených dveří (10-16 hodin), na který srdečně zveme rodiče žáků a přátele umprumky. 

 

Na 3. a 4. ledna 2019 vyhlašuje ředitel školy ředitelské volno, z důvodu pořádání talentových zkoušek.

Výuka začne v pondělí 7. 1. 2019. 

 

PRODEJ PŘÁNÍČEK V PLACE STORE 13. 12. 2018

Studenti 2. a 3. ročníků, oboru Multimédia rozvíjejí drobné podnikání, za podpory PLACE STORE v Uh. Hradišti prodávají od 14. 12. 2018 vánoční přání. Studenti se seznámili s cenotvorbou a možností prodeje na základě komisionářské smlouvy, mají otevřenou cestu k prodeji dalších produktů. Prodejnu naleznete na  Mariánské nám. 61, vstup je z ulice Výpadová. Přáníčka, vánoční jmenovky a malé kalendáře můžete zakoupit také na umprumce, na Dni otevřených dveří 21. 12. 2018.

UKÁZKY PŘÁNÍČEK Place store, Mariánské nám. 61, Uh. Hradiště 14. 12. 2018
ČERTI, ANDĚLÉ, MIKULÁŠ fotogalerie 6. 12. 2018
VÝZDOBA DĚTSKÉHO ODDĚLENÍ V NEMOCNICI 22. 11. 2018

Naše šikovné třeťačky z malby vyzdobily v právě rekonstruované Uherskohradišťské nemocnici za 5 dní 15 pokojů na dětském oddělení JIP. Vedoucí oboru pan Malina spolupráci domluvil a společně s panem Dvořákem realizaci vedli. Návrhy jim připravil druhý ročník grafiky, pod vedením pana Petráka.

Časosběrné video z realizace zde. 

VÝZDOBA DĚTSKÉHO ODDĚLENÍ V NEMOCNICI fotogalerie
FOTKA V BRATISLAVĚ 27. 11. 2018

Ve čtvrtek 8.11. 2018 se všechny ročníky oboru Užitá fotografie zúčastnili v rámci Měsíce slovenské fotografie výstav v Bratislavě. Studenti měli možnost navštívit za celý den až 12 výstavních galerií. 

 

FOTOGALERIE Výstavy v Bratislavě
PREZENTACE FIKTIVNÍ FIRMY V ICM 21. 11. 2018

Studenti oboru Multimédia prezentovali své práce na ICM v Uherském Hradišti. Měli možnost setkat se socioložkou Mgr. Zuzanou Vandame, která má bohaté zkušenosti v oblasti marketingu a komunikace, pracovala jako obchodní analytik ve firmě Coca-Cola a nyní jako specialista na komunikaci ve firmě Airmobis. Dále rozvíjí projekty pod značkou ZUUM, jenž si kladou za cíl vytvářet kvalitní a citlivou vizuální komunikaci. ICM má zájem podporovat uměleckého i podnikavého ducha mladých talentů, kteří se nebojí odprezentovat své nápady. Odkaz na studentské práce zde.https://cz.pinterest.com/lililei777/multimediasupsuh/

 

SVÁTEK OBUVNÍKŮ - EXKURZE BRATISLAVA 21. 11. 2018

Studenti oboru designu obuvi a designu oděvu oslavili svátek svatých obuvníků Kryšpína a Kryšpiniána exkurzí do Bratislavy. Na Vysoké škole výtvarných umění navštívili katedru textilu a restaurování, kde se jich ujali vstřícní pedagogové a také naši bývalí absolventi. Někteří využili návštěvu ke konzultaci prací a přípravě na talentové zkoušky. V odpoledních hodinách jsme se přesunuli na 5. mezinárodní trienále textilu do Muzea moderního umění Danubiana Meulensteen Art Museum. Jedná se o mezinárodní výtvarný projekt, který prezentuje současnou textilní tvorbu. Viděli jsme exkluzivní díla, která propojují textilní umění s moderními technologiemi. 

 

 

SVÁTEK OBUVNÍKŮ 21. 11. 2018
EXKURZE DO RI OKNA 19. 11. 2018

Studenti 4. ročníků oboru multimédia a grafika se měli možnost, v rámci spolupráce s firmou RI OKNA www.ri-okna.cz, seznámit s procesem vývoje, výroby a prodeje produktů. Pod vedením zkušených mistrů prošli výrobní halou, kde jim byly prakticky prezentovány principy automatizace výroby, systém evidence výrobních dílů pomocí čárových kódů a obsluha CNC strojů. Dále navštívili marketingové, obchodní oddělení a showroom, sloužící k prezentaci sortimentu zákazníkům. Exkurze byla zakončena v zimní zahradě brainstormingem nad spoluprací - studenti tvoří návrhy na téma 25 výročí firmy. 

FOTOGALERIE Exkurze RI OKNA, Bzenec 15. 11. 2018
VÝSTAVA PEDAGOGA - SOCHAŘE ZDEŇKA TOMÁNKA 16. 11. 2018

V galerii Václava Chada v prostorách zlínské zámku proběhla komentovaná prohlídka výstavy akademického sochaře Zdeňka Tománka, který od 90. let vyučuje žáky kamenosochařského oboru. Expozice s názvem VÝPĚSTKY představila výběr z autorovy současné tvorby. Návštěvníkům galerie Zdeněk Tománek poodhalil pocity, jež ho vedly ke vzniku plastik SCHODIŠTĚ, ANDĚLSKÝ DRÁT nebo například PLODY SOUČASNOSTI. Zodpověděl také dotazy týkající se technologie sochařské práce. Reportáž z výstavy zde (od 7. minuty)

 

ZDENĚK TOMÁNEK fotogalerie
SPOLUPRÁCE NA BROŽUŘE PRŮVODCE STUDENTA

Jitka Uhříčková, žákyně 4. ročníku oboru Multimédia, je autorkou ilustrací pro letošní brožuru  „Průvodce studenta Uherským Hradištěm a okolím“, který vychází  již potřinácté a vydává jej ICM v Uherském Hradišti  www.icm.uh.cz . Jitka v průběhu své práce získala zkušenosti a praxi v grafickém studiu JOKER www.joker-uh.cz  a byla vybrána mezi osobnosti ankety „Slovácko má TALENT! “.

 

3D MAPA UHERSKÉHO HRADIŠTĚ 16. 11. 2018

Prokop Findeis, žák 4. ročníku oboru Multimédia, spolupracuje s ICM v Uherském Hradišti na projektu Mapy historického a nynějšího centra Uherského Hradiště pro nevidomé. Mapy jsou vytištěny na speciální materiál, který umožňuje plasticky vyznačit všechny výškové body klíčových budov a ukázat tak rozložení města v různých obdobích, vše bude doplněno o popisky v Braillově slepeckém písmu. Mapy budou umístěny v Jezuitských kolejích v prostorách Městského informačního centra, kde budou sloužit jako pomůcka k vzdělávacím akcím a kurzům. Prokop Findes dále připravuje v ICM kurz 3D modelování pro veřejnost.

 

FILMOVÝ FESTIVAL AŽ PO UŠI VE FILMU 9. 11. 2018

Studenti oboru Multimédia se zúčastnili filmového festivalu Až po uši ve filmu, který proběhl od 19. 10. - 21.10. 2018 v kině Hvězda. Studenti se účastnili konzultačního semináře k přijímacímu řízení na vysoké školy se zaměřením na audiovizuální tvorbu a animaci, seminářem provázely posluchačky katedry animované tvorby FAMU. Uvedli na pravou míru možnosti studia na FAMU s ohledem na specifika jednotlivých kateder. Část semináře byla věnována rozboru ukázek, které u přijímacího řízeni uspěli a vše bylo doplněno o zpětnou vazbu k filmům které vznikly na oboru Multimédia ( filmy ke stažení zde).

 

 

 

TELEVIZNÍ REPORTÁŽ ZE STUDENTSKÉHO DESIGNU 2018

Česká televize představila v krátké reportáži ze Studentského designu 2018 oceněná díla studentů uměleckých škol, mezi kterými je i ta naše. V reportáži představenou prací je kolekce 3 modelů s názvem Tělo, kterou vytvořila žákyně loni třetího ročníku oboru Modelářství a návrhářství oděvů, Natálie Pospíšilíková. 

Podívejte se na reportáž zde

KŘEST KNIHY MEDVĚDÍ PŘÍBĚH 31. 10. 2018

Lucie Mudráková, studentka 4. ročníku oboru Grafický design, vítězka krajské soutěže Můj první milión www.mujprvnimilion.cz, Vás spolu s Gabrielou Polomíkovou zvou na křest originální knihy Medvědí příběh. Křest je poděkováním za podporu, kterou dostali jak prostřednictvím soutěže, tak v projektu Startovač. V Cafe Portal 1. 11. od 19:00 hodin si u hory jídla a pití budete moct prohlédnout knížku, popřípadě si nějakou koupit. Uvidíte také nové výrobky a handmade hračky značky L+L. Těšíme se na Vaši návštěvu!

 

VÝSTAVA NA HVĚZDĚ 29. 10. 2018

Přijměte pozvání na listopadovou výstavu prací žáků naší školy, která se již tradičně realizuje ve foyer kina Hvězda v Uherském Hradišti.

Vernisáž zahájí ředitel školy ve čtvrtek 1. 11. 2018 v 17 hodin, úvodní slovo pronese Mgr. Martin Dvořák, pedagog SUPŠ. 

Těšíme se na vás!

OCENĚNÍ NA BIENÁLE FIGURA 2018 22. 10. 2018

Kateřina Turková, žákyně 4. ročníku oboru Grafický design, získala třetí místo na Bienále Figura 2018 za kresbu postavy. Soutěž se konala na Střední uměleckoprůmyslové škole sv. Anežky České v Českém Krumlově, přihlásilo se 20 škol se 101 pracemi a práce hodnotila tříčlenná komise. Oceněné práce budou vystaveny v galerii Klášter v Českém Krumlově od 2. do 21. listopadu 2018. 

https://www.supsck.cz/aktuality/bienale-figura-2018-2/

’68 – PŘEDSTAVENÍ V HADIVADLE 11. 10. 2018

Více než třicet našich studentů s pedagogickým doprovodem navštívilo v brněnském Hadivadle scénickou esej „’68“od dvojice autorů, Matěje Nytry a Jana Antonína Pitínského. Hra je věnována letošním osmičkovým výročím České republiky a Československa. V dramaturgickém úvodu přiblížil Matěj Nytra dění během pařížského jara v roce 1968 a situaci v Československu během okupace sovětskými vojsky od roku 1968 až do roku 1989. Hra „’68“pojednává o obou událostech s odkazy na kultovní filmy režisérů Jeana Luca Godarda a Françoise Truffauta.

HADIVADLO fotogalerie
PLENÉR MULTIMÉDIÍ fotogalerie
PLENÉR FOTKY A DESIGNU 15. 10. 2018

Společný zářijový plenér oborů Užitá fotografie a Průmyslový design proběhl letos v okolí Starého Hrozenkova a Žítkové. Fotografové tvořili land art, fotografovali přírodu a detaily architektury, tvořili kresebné studie přírodnin. Designéři malovali a kreslili úchvatnou krajinu Kopanic, vytvářeli studie stromů, architektury a portéty.

PLENÉR FOTKY A DESIGNU fotogalerie
OBUVNICKÝ PLENÉR 15. 10. 2018

Plenér oboru Designu obuvi proběhl již podruhé v Ostrožské Lhotě pod Blatnickou horou svatého Antonína. Pro inspiraci jsme před odjezdem navštívili Galerii Joži Úprky v Uherském Hradišti. Počasí druhého zářijového týdne přálo, a tak se kreslilo a malovalo v malebné krajině Slovácka až do večerních hodin. Zhlédli jsme film Impresionisté, prvačky upletly své první sandály a nechyběla ani oslava narozenin a stínové divadlo.

 

OBUVNICKÝ PLENÉR fotogalerie
MEZINÁRODNÍ MÓDNÍ VELETRH STYL / KABO 19. 9. 2018

V rámci 52. ročníku módního veletrhu STYL / KABO BVV Brno se odehrálo slavnostní předání cen soutěže pro mladé designéry obuvi - Cena Nadace Jana Pivečky 2018. V kategorii YOUNG SPIRIT pro střední školy zvítězila Kristýna Macková s maturitní kolekcí obuvi a doplňků na téma Struktura. Získala tak studijní zájezd na odborný veletrh LINEAPELLE do Milána. Zvláštní ocenění poroty bylo uděleno Lukáši Bučkovi za maturitní kolekci obuvi doplněnou šperky odlévanými technikou ztraceného vosku a Kristině Sofii Kolískové za dámskou obuv a kabelku s prořezávanými prvky. Ocenění v  kategorii FUNNY SHOE pro studenty do 17 let získaly studentky 2. ročníku Hana Tomášková a Michaela Žáčková. Spolu s vítěznými pracemi bylo na veletrhu STYL / KABO vystaveno dalších dvacet modelů našich studentů, které postoupily do finále. 

 

ÚSPĚCHY ŽÁKŮ NA STYL / KABO fotogalerie
FOTOGALERIE výběr fotografií ze závodů westernových střelců 7. 9. 2018
ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 5. 9. 2018

Školní rok 2018/2019 jsme zahájili v pondělí 3. září 2018 přivítáním prvních ročníků ve Velké kreslírně. Slavnostní atmosféru podpořil svou přítomností a projevem pan radní Zlínského kraje, Petr Gazdík, který má na starosti školství. Odkaz na článek a fotogalerie zde. 

 

„CELY 2018“ – MALBA VE VĚZNICI 31. 8. 2018

V sobotu 8. září od 13.00 do 17.00 a v neděli 9. září od 9.00 do 17.00 v rámci Dnů evropského dědictví budou přístupné práce žáků oboru Užitá malba. Téma obětí komunismu zpracovali žáci během školního roku pod vedením akad. mal. Miroslava Maliny a díky vstřícnosti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových mohli nainstalovat své klauzurní práce přímo do samovazebních cel bývalé uherskohradišťské věznice, která je v těchto dnech přístupná široké veřejnosti.

 

FILMOVÝ AUTOPORTRÉT 20. 8. 2018

Studenti  2. ročníků oboru Multimediální tvorba tvořili, na základě zkušeností získaných při spolupráci s herečkou Vandou Kavkovou, cvičení na téma autoportrét. Tvorbě předcházela improvizační cvičení, která studenti zachytili na ateliérových fotografiích. Výsledek své kreativní práce budou mít možnost prezentovat na besedě ze studenty FAMU pod vedení doktoranda Jiřího Forejta dne 17. 10. 2018 v kině Hvězda. Cvičení jsou uskutečňována na základě realizace projektu Šablony pro SŠ.

UKÁZKY FILMOVÝCH CVIČENÍ IVANA DUŠKOVÁ / AUTOPORTRÉT TOMÁŠ ADÁMEK  / AUTOPORTRÉT CLARA ISABELLA ANDREWS / AUTOPORTRÉT KATEŘINA JANÍKOVÁ / AUTOPORTRÉT ONDŘEJ VLASÁK / AUTOPORTRÉT JOZEFÍNA FUJAŠOVÁ / AUTOPORTRÉT

IMPROVIZACE VE FOTOATELIÉRU 2. ročník, obor Multimediální tvorba 20. 8. 2018
ÚSPĚCH OBUVI NA MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽI 8. 8. 2018

Studentky III. roč. oboru Obuv obhajovaly v červnu svůj projekt továrny budoucnosti SILVEMON na mezinárodní soutěži Evropské obuvnické konfederace "Shake the future of the footwear sector". Galaodpoledne probíhalo v institutu módy v italském Miláně na profesionální úrovni. Týmy prezentovaly své práce před porotou odborníků z celé Evropy, včetně slavného italského návrháře Giuseppe Zanottiho. V první kategorii zvítězil produkt českého týmu ze Západočeské univerzity. Náš projekt SILVEMON naše studentky perfektně obhájily a získaly nejen druhé místo ve své kategorii, ale i hodnotné ceny a kontakty. 

 

LETNÍ DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 29. 6. 2018

Se školním rokem jsme se rozloučili Dnem otevřených dveří, který se letos velmi vydařil - nejen kvůli příjemnému počasí, které umožnilo přivítat návštěvníky na dvoře školy v kavárně, o kterou se celý den staral obor Oděv, ale hlavně se vydařil díky hojné návštěvnosti. Pohodu celý den dotvářelo hudební seskupení The Pigeon, které tvoří kluci z prvního a druhého ročníku. Vrcholem dne bylo divadelní představení, které si připravili odcházející čtvrťáci. Jednalo se o velmi originální autorské absurdní drama, na které se můžete podívat znovu ZDE. Děkujeme za přízeň a přejeme hezké léto!

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
ÚSPĚCH OBUVI NA MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽI fotogalerie
ZA LUDMILOU CEDIDLOVOU 28. 6. 2018

Na konci června po těžké nemoci zemřela dlouholetá pedagožka na oboru Propagační grafika, Ludmila Cedidlová. Narodila se 17. 1. 1944 na Vsetínsku a na SUPŠ v Uherském Hradišti vystudovala obor Propagační grafika u profesorů Jana Hanáčka a Františka Nikla. Po absolvování školy vyučovala na témže oboru až do svého odchodu do důchodu. Kromě pedagogické činnosti se zabývala volnou grafikou se zaměřením především na hlubotiskové techniky.

 

MALBA VE VĚZNICI 26. 6. 2018

Po několikaměsíční práci s tématem „Existencionalismus ve vězeňských celách“ nainstalovali žáci třetího ročníku oboru Užité malby pod vedením akademického malíře Miroslava Maliny své klauzurní práce v prostorách uherskohradišťské věznice. Práce jsou vyústěním dlouhodobé spolupráce se Slováckým divadlem. Bývalý ředitel divadla a režisér Igor Stránský přiblížil žákům problematiku vzniku divadelního představení. Existenciální scénografické instalace ve vězeňských samotkách budou pro veřejnost ke zhlédnutí na přelomu července a srpna během Letní filmové školy a 8.–9. září během Dne otevřených památek a Slavností vína.

 

 

MALBA VE VĚZNICI klauzurní práce žáků
GRAFIKA NA BIENÁLE V BRNĚ 11. 6. 2018

Žáci 2. a 3. ročníku a pedagogové oboru Grafický design  navštívili 7. června 2018 28. ročník Mezinárodního bienále grafického designu v Brně.V Pražákově paláci zhlédli výstavu „1968:computer.art. V galerii Dům pánů z Kunštátu viděli výstavu „Rozhněvaná planeta“.

PŘEDÁVÁNÍ MATURITNÍCH VYSVĚDČENÍ 11. 6. 2018
VERNISÁŽ OBORU UŽITÁ FOTOGRAFIE Uherský Brod, restaurace Balkán, 7. 6. 2018 11. 6. 2018
MEZINÁRODNÍ ÚSPĚCH STUDENTEK OBORU DESIGN OBUVI 8. 6. 2018

Studentky III.roč. oboru Design obuvi V.Minaříková, S.Gajdůšková a M.Mikulincová postoupily se svým projektem do finále soutěže"Shake the future of the footwear sector". Mezinárodní soutěž je součástí široké komunikační kampaně Evropské obuvnické konfederace se sídlem v Bruselu. Autorky vymyslely koncept firmy pro výrobu obuvi SILVEMON. Navrhují propojení módy s medicínou, využití biotroniky, biomechaniky a moderními technologiemi. Svou práci budou studentky obhajovat a prezentovat v Miláně 25. 6. 2018, kde proběhne závěrečné hodnocení a předání cen vítězům. https://inmyshoesproject.eu/the-finalist/

 

DÁREK OD ČTVRŤÁKŮ 8. 6. 2018

Děkujeme odcházejícím maturantům, že pro své mladší spolužáky ve svém volném čase vyrobili s paní Procházkovou časovou osu pro výuku Dějin výtvarné kultury. Více než pětimetrová práce je vystavena na chodbě u učebny DVK a doufáme, že ji žáci budou často využívat k upevnění znalostí. 

VÝSTAVA OBORU UŽITÁ FOTOGRAFIE 4. 6. 2018

Přijďte na výstavu žáků oboru Užitá fotografie, která bude k vidění v restauraci Balkán v Uherském Brodě. Vernisáž se koná ve čtvrtek 7. června 2018 v 17 hodin. 

UMPRUMKA NA GALERIJNÍ A MUZEJNÍ NOCI VE ZLÍNĚ 14. 5. 2018

Práce našich žáků budou vystaveny v rámci Galerijní a muzejní noci ve Zlíně. Přijďte na vernisáž do Galerie Horizont v pátek 18. 5. 2018 v 17 hodin. 

VÝSTAVA V ARCHEOSKANZENU MODRÁ 10. 5. 2018

Čtyři obory z naší školy - Obuv, Oděv, Keramika a Kamenosochařství - se podílí na výstavě v archeoskanzenu Modrá, Na trhu Moravanů aneb když otroci byli zbožím. Přijďte se podívat na vernisáž, která se bude konat ve čtvrtek 17. 5. 2018 v 17 hodin. Pozvánka zde

NOVÉ BUDKY A KRMÍTKA V LÁZNÍCH LUHAČOVICE 9. 5. 2018

Obor Průmyslový design navrhnul a realizoval nové umělecké objekty na Trase ptačích budek a krmítek v Luhačovicích. Každý student 2. a 3. ročníku k tomuto projektu přistupoval podle své fantazie a podle svého naturelu. Studenti se nebáli použít vedle sebe odlišné netradiční materiály jako například 3D tisk, mech, kov, keramiku či kosterní pozůstatky. Výstava prezentací těchto realizací byla zahájena hojně navštívenou vernisáží v hale Vincentka v Luhačovicích 5. 5. 2018

 

PTAČÍ BUDKY fotogalerie
TŘETÍ KOLO PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ 3. 5. 2018

Ředitel Střední uměleckoprůmyslové školy Uherské Hradiště vyhlašuje 3. kolo přijímacího řízení na pátek 18. 5. 2018. Třetí kolo pro školní rok 2018/2019 se týká oborů Průmyslový design, Grafický design, Modelářství a návrhářství obuvi a módních doplňků a Multimediální tvorba. Přihlášku je nutno podat do 9. 5. 2018. Podrobné informace naleznete v přiložených kritériích. 

kriteria.pdfpřihláška ke staženípřihláška - verze pro tisk

PÍSEMNÉ MATURITY 2. 5. 2018

Ve dnech 2. - 5. 5. 2018 probíhají písemné maturitní zkoušky. Ve středu 2. 5. písemná práce z anglického jazyka (od 12:15 hodin), ve čtvrtek 3. 5. didaktický test z českého jazyka (od 8:00 hodin) a v pátek 4. 5. didaktický test z angličtiny (od 8:00 hodin). Zkoušky budou probíhat v učebnách podle rozpisu, ostatní výuka probíhá podle rozvrhu. 

SPOLUPRÁCE S BELGICKOU ŠKOLOU SISA CADIX POKRAČUJE 25. 4. 2018

Od 11. do 15. dubna 2018 se 4 žačky se dvěma pedagogy zúčastnili odborného zájezdu do Belgie, který je realizován v rámci dlouholeté spolupráce mezi naší a antverpskou školou SISA. Žačky v Antverpách viděli řadu historických památek, galerií a muzeí, především Rubensův dům a Etnografické museum MAS, Museum módy a Museum tisku. Součástí programu byla také návštěva Gentu a Bruselu, kde jsme navštívili Královské muzeum výtvarných umění s unikátní novou stálou expozici, která je věnována René Magrittovi, a museum Au Musée du costume s výstavou věnovanou dějinám krinolíny a krajky.

 

ODBORNÝ ZÁJEZD DO BELGIE 25. 4. 2018
FIKTIVNÍ FIRMA SE STÁVÁ REÁLNOU 24. 4. 2018

Do finále soutěže Můj první milión, která má za cíl realizovat podnikatelské záměry mladých, postoupily žákyně 3. ročníku Lucie Mudráková a Jitka Uhříčková. V soutěži naše škola obdržela dvě nominace, za Podporu podnikatelského myšlení a Nejaktivnější pedagogický přístup. Největším úspěchem je 1. místo, které získala Lucie Mudráková za autorskou dětskou knihu a aplikaci ilustrací na užité předměty. Lucčin projekt můžete podpořit zde:

https://www.startovac.cz/projekty/medvedi-pribeh/

 

FIKTIVNÍ FIRMA fotogalerie 24. 4. 2018
STUDENTSKÝ DESIGN 2018 ČESKÝ KRUMLOV 24. 4. 2018

Žákyně třetího ročníku Natálie Pospíšilíková z oboru Oděv získala Grand Prix cenu Asociace výtvarných škol v celostátní soutěži uměleckých škol Studentský design za kolekci 3 modelů s názvem Tělo. Ve své tvorbě se studentka inspiruje svalovinou, tkáněmi a ženskou siluetou. V modelech je použit alternativní materiál (kord) a náročně řešená modelace střihu. 

JUNIOR DESIGN FEST 2018 19. 4. 2018

Valerie Jurčíková, loňská maturantka oboru Modelářství a návrhářství oděvů, získala za maturitní práci na mezinárodní soutěži uměleckých škol Junior Design Fest Hlavnú Cenu Národnej banky Slovenska. Autorka ve své kolekci  s názvem OSTIUM zpracovává téma sebevyjádření a jeho proces. V modelech je uplatněno prostorové střihové modelování v kombinaci s autorskou textilní technikou. Natálie Štěpáníková, žákyně 4. ročníku oboru Multimediální tvorba, získala na soutěži Čestné uznání za autorskou pop-up knihu Krysař. 

JUNIOR DESIGN FEST 2018 fotogalerie 19. 4. 2018
PÁLENÍ KERAMIKY V POLNÍ PECI 19. 4. 2018

Zakuřovanou keramiku s leštěným dekorem vypálili studenti oboru Výtvarné zpracování keramiky a porcelánu v polní peci, kterou postavili z hlíny na podzim 2017 v areálu Parku Rochus v Uherském Hradišti. Výpal probíhal 8 hodin na teplotu 950°C. Pec se vytápí dřevem a po dosažení požadované teploty musí nastat silná redukce, tzn. že se zamezí veškerému přístupu vzduchu do pece, aby keramický střep zčernal a vznikla listrová glazura. Odkaz na video z pálení

 

 

PÁLENÍ KERAMIKY V POLNÍ PECI fotogalerie
NOVÉ MATERIÁLY PRO DESIGN OBUVI 19. 4. 2018

Díky šablonám zaměřeným na spolupráci s odborníky z praxe proběhla přednáška Zuzany Ševčíkové o hledání nových materiálů a využití prastaré technologie v současných podmínkách. Zuzana Ševčíková je absolventkou oboru Obuv, v současnosti studuje VŠUP a zabývá se experimentálním výzkumem troudnatce kopytovitého. Houba, lidově nazývaná choroš, má nečekané vlastnosti a v mnohém se podobá usni. Jestli je „useň“ z houby využitelná ve výrobě obuvi, ukáže čas. V září nás čeká workshop a výroba chorošových botek.

EXKURZE U BATI 19. 4. 2018

Žáci oboru Modelářství a návrhářství obuvi a módních doplňků navštívili firmu Baťa v Dolním Němčí. Je to jediný výrobní podnik firmy Baťa v Evropě. Seznámili se s historií firmy, viděli proces výroby vycházkové obuvi, technickou přípravu, nové modely a materiály. Děkujeme za darované usně a potvrzení další spolupráce.

 

ÚSPĚCH OBORU FOTKA 11. 4. 2018

Žáci oboru Užitá fotografie uspěli v 7. ročníku fotografické soutěže s chemickou tematikou - Chemie objektivem, kterou každoročně pořádá SOŠG Staré Město. V kategorii středních škol obsadila žačka prvního ročníku Natálie Kropáčová 1. místo s fotografií Saturnovy prstence a Aleš Michalčík ze druhého ročníku místo třetí, s fotografií Suezský průplav. Oběma žákům gratulujeme! Vítězné a další vybrané fotografie našich žáků, kteří se neumístili, budou vystaveny v prostorách Odboru školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Zlínského kraje.

CHEMIE OBJEKTIVEM fotogalerie 11. 4. 2018
UMPRUM SPORTUJE! 9. 4. 2018

V přátelské atmosféře proběhl ve čtvrtek 5. dubna ve sportovní hale ve Starém Městě již tradiční umprumácký mezitřídní volejbalový turnaj. U všech zápasů byla znatelná bojová atmosféra a nadšení, výsledky jednotlivých setů byly velmi vyrovnané. Výsledky zde

Ve středu 18. 4. 2018 bude každoroční fotbalový turnaj chlapců všech ročníků.

VOLEJBAL UMPRUMAČEK 9. 4. 2018
GRAFIKA ROKU 2017 21. 3. 2018

Maturitní práce - litografie Kateřiny Dobřanské - loňské absolventky oboru Grafický design, byla odbornou porotou vybrána na prestižní výstavu Grafika roku 2017, která probíhá pravidelně v měsíci březnu v Clam-Gallasově paláci v Praze. Výstava Grafika roku prezentuje pohled na současnou grafickou uměleckou tvorbu za předešlý rok. Vystavují zde nejlepší práce nejen profesionální výtvarníci, ale i studenti středních a vysokých škol.  

 

LITERÁRNÍ ÚSPĚCH 13. 3. 2018

Jan Burk, žák 4. ročníku oboru Multimédiální tvorba, získal třetí místo v celostátní literární soutěži Můj svět v kategorii Próza nad 18 let. Soutěž je tradiční akcí Městské knihovny ve Frýdku-Místku. Je určena mladým začínajícím autorům i těm, kdo rádi píší, aniž by psaní bylo jejich povoláním. Hlásí se do ní velký počet soutěžících z nejrůznějších míst celé České republiky. Soutěží se v próze i poezii, obě kategorie jsou dále rozděleny podle věku.

Oceněnou povídku si můžete přečíst zde.

 

MULTIMÉDIA V PRAZE 8. 3. 2018

Ve dnech 12. - 13. 2. 2018 navštívili žáci 1. a 2. ročníku oboru Multimedií Prahu, zde se v muzeu na Kampě seznámili s tvorbou našeho významného režiséra, kameramana a animátora Karla Zemana. Následovala komentovaná prohlídka po pražských památkách. Druhý den žáci navštívili stálou sbírku českého, zahraničního moderního a současného umění ve Veletržním paláci. Žáci měli příležitost se potkat s našim významným umělcem Krištofem Kinterou, který v tu dobu instaloval v Národní galerii svou plastiku.

FRANCOUZSKO-ČESKÉ SETKÁNÍ VÝTVARNÍKŮ 8. 3. 2018

Normandský Le Havre hostí od února výstavu s názvem Un aller retour, které se účastní francouzští a čeští výtvarníci. Dva vyučující naší školy, Akad.mal. Miroslav Malina (obor Užitá malba) a Akad.soch. Zdeněk Tománek (obor Kamenosochařství) vystavují své práce, které bude možné od června 2018 zhlédnout ve Francouzském institutu v Praze, kam se výstava přesune. Bližší informace o výstavě, leták a reakce v tisku

FINÁLE SOUTĚŽE MŮJ PRVNÍ MILIÓN 27. 2. 2018

V rámci projektu Podpora podnikavosti žáků SŠ postoupily žákyně Jitka Uhříčková z oboru Multimédia a Lucie Mudráková z oboru Grafický design do finále soutěže Můj první milión. Vlastní podnikatelský záměr budou prezentovat před odbornou porotou 13. 3. 2018 v budově Podnikatelského inovačního centra ve Zlíně. V prezentaci řeší konkrétní postup, který povede k realizaci záměru, stanovení cílových zákazníků, distribuci a místo prodeje,odhad tržeb na příští rok a vývoj produktu do dalších let.

VÝSTAVA ŽÁKŮ GRAFICKÉHO DESIGNU 16.1. 2018

Žáci oboru Grafický design zvou všechny zájemce na vernisáž výstavy Litografie a jiné tisky, která se koná ve středu 17. 1. 2018 v 18:00 v Café Klášter v Napajedlích.
Vystaven bude výběr grafických listů a vystoupí grafické hudební duo Antonín Kotráš a Jana Dynková. Výstava potrvá až do 18. 3. 2018. 

PROVOZ ŠKOLNÍ KNIHOVNY 15. 1. 2018

Školní knihovnu přebírá od ledna 2018 Mgr. Lenka Jančaříková, vyučující Českého jazyka a literatury (jancarikova@supsuh.cz). Možnost výpůjček je pro žáky školy zdarma a knihovna bude otevřena následovně:

PO 11:30 - 13:30

ÚT 11:30 - 13:30

ST 10:00 - 13:30

ČT 8: 00 - 10:30 a 11:30 - 13:30 

REPORTÁŽ Z VÁNOČNÍHO DNE OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 22. 12. 2017
DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 3. 12. 2017

Tvoříme vánoční atmosféru - koledy s angličtinou. Odkaz na video a fotky 

Zveme Vás na Den otevřených dveří, který proběhne na obou budovách školy v pátek 22. 12. 2017, v době od 10:00 do 16:00 hod. Na oborech si můžete prohlédnout klauzurní práce všech žáků. Uchazeči o studium mohou předložit ke konzultacím své výtvarné práce vyučujícím, kteří budou přítomni celý den.

Ve foyer hlavní budovy na Všehrdově ulici budou některé obory prodávat výrobky svých žáků a bude k dispozici malé občerstvení. Tešíme se na vás! 

POZVÁNKY K TALENTOVÝM ZKOUŠKÁM 15. 12. 2018

Vážení uchazeči o studium, byly vám odeslány pozvánky k talentovým zkouškám. V případě jakýchkoliv nesrovnalostí volejte pro informace na tel. 572 551 500. 

Seznam uchazečů na středu 3. 1. 2018.

Seznam uchazečů na čtvrtek 4. 1. 2018

VÝSLEDKY VOLEB ČLENŮ ŠKOLSKÉ RADY 7. 12. 2017

Dne 7. 12. 2017 proběhly volby členů Školské rady.

Z řad zletilých žáků nebo zákonných zástupců nezletilých žáků byl zvolen Bolek Klička s počtem 30 odevzdaných platných hlasů. Druhého kandidáta, Šimona Žáka, volilo 8 zletitlých žáků.  

Za pedagogy byl zvolen Mgr. Pavel Adamík s počtem 13 odevzdaných platných hlasů. Druhého kandidáta, Akad.mal. Kamila Mikela, volilo 10 pedagogů. 

PODZIMNÍ VÝSTAVY VE VÍDNI 29. 11. 2017

V sobotu 25. listopadu 2017 navštívilo 24 žáků napříč všemi ročníky a 3 naše absolventky hlavní podzimní výstavy v Albertině – unikátní kolekci z tvorby Raffaela Santiho a Pietra Breughela staršího, jednoho ze zakladatelů vlámské malby. V Leopoldově muzeu nás všechny okouzlila výstava Victora Huga The dark Romanticist – 60 něžných prací na papíře s motivy moře a architektonickými prvky, dále retrospektiva Ferdinanda Hodlera a dynamická expresivní figurativní malba Antona Koliga. Neminuli jsme ani oblíbené  Kunsthistorisches muzeum a ti, kteří měli ještě sílu, viděli i aktuální výstavu Rubensovy malby.

PRAHA A KUTNOHORSKO 29. 11. 2017

Žáci třetího ročníku absolvovali v termínu 7. – 10. listopadu 2017 tradiční a velmi vydařenou odbornou exkurzi do Prahy a na Kutnohorsko. Podrobnější zpráva z akce zde

 

PRAHA A KUTNOHORSKO fotogalerie 29. 11. 2017
VÝPAL KERAMIKY 28. 11. 2017

Ani mrazivé počasí neodradilo studenty oboru Výtvarné zpracování keramiky a porcelánu od výpalu keramiky venku v plamenné peci na dřevo. Výpal zboží z jemné kameniny probíhal 11 hodin na finální teplotu 1227°C. Keramický obor je vybaven 4 elektrickými pecemi, konstruovanou pecí pro vytápění plynem a již zmíněnou plamennou pecí na dřevo. 

TOČÍŘSKÁ SOUTĚŽ BECHYNĚ 16. 11. 2017

Žačky oboru Keramika, Aneta Kolaříková a Aneta Kleinerová, se zúčastnily 21. ročníku točířské soutěže na SUPŠ v Bechyni. Z celorepublikového výběru středních škol se umístily se svými výkony na 6. a 7. místě. Blahopřejeme. 

BIENÁLE ILUSTRACÍ BRATISLAVA 13. 11. 2017

Žáci a pedagogové oboru Grafický design a oboru Užitá malba navštívili 18. října 2017 29. ročník Mezinárodního bienále ilustrací v Bratislavě. V Národní galerii viděli výstavu současné grafiky „drsná škola“ a expozici gotiky. V galerii Bibiana si prohlédli hravé interaktivní instalace věnované umění 20. stol. „Izby a ismy“. Na závěr se v soukromé galerii Nedbalka seznámili s expozicí slovenského umění 20. stol.

BIENÁLE ILUSTRACÍ BRATISLAVA fotogalerie 13. 11. 2017
VERNISÁŽ UMPRUMKY NA HVĚZDĚ fotogalerie
UMPRUMKA NA HVĚZDĚ 17. 10. 2017

Přijďte se podívat na práce našich žáků všech devíti oborů do kina Hvězda v Uherském Hradišti. Vernisáž proběhne v úterý 24. 10. 2017 v 16:30 hodin a výstavu můžete navštívit až do 16. 11. 2017. 

EXKURZE NA BENÁTSKÉ BIENÁLE 2017 6. 11. 2017

Ve dnech 6. - 9. 10. 2017 zamířili naši žáci do italských Benátek, kde se odehrával 57. ročník La Biennale di Venezia (mezinárodní výstava současného výtvarného umění). Kromě Bienále (Giardini, Palazzu Bembo, Arsenale) navštívili žáci také světoznámou galerii moderního umění Collezione Peggy Gugenheim (Chagal, Calder,Brague, Picasso, Magritte). Následovala návštěva galerie tzv. benátské malířské školy 13. – 18. století, Galleria dell’Accademia (Bellini, Giorgione, Tizian, Tintoretto, Veronese, Canaletto, Tiepollo). Samozřejmostí také byla komentovaná prohlídka benátských památek.

BENÁTSKÉ BIENÁLE fotogalerie
BZENECKÝ VÝTVARNÝ PODZIM 24. 10. 2017

Bzenecké vinobraní bylo opět obohaceno o výtvarnou přehlídku, kterou pořádá Město Bzenec, Služby města Bzence ve spolupráci se Sdružením výtvarných umělců a teoretiků jihovýchodní Moravy (SVUT JVM) – Unií výtvarných umělců ČR a Galerií výtvarného umění v Hodoníně, a letos i se Střední uměleckoprůmyslovou školou v Uherském Hradišti, která zde představila obory Keramika, Obuv, Oděv, Design, Malba a Multimédia. Výstava proběhla v termínu od 15. 9. do 1. 10. 2017. 

BZENECKÝ VÝTVARNÝ PODZIM fotogalerie 24. 10. 2017
EXKURZE FRANCIE 2017 Paříž, Normandie, Bretaň 19. 10. 2017

V září absolvovali žáci čtvrtých ročníků jako každoročně nádhernou exkurzi po francouzských městech a pařížských galeriích. V průběhu desetidenního cestování navštívili Mety, Remeš, Giverny, Rouen, Étretat, Dinan, Carnac a Chartres. V Paříži strávili celé čtyři dny a kromě turistických památek se seznámili i s obsahem sbírek několika galerií ( Národní muzeum moderního umění v Centre George Pompidou, Picassovo a Rodinovo muzeum, muzeum Guimet, Orsay, Quai Branly, Orangerie a Louvre). 

FOTOGALERIE EXKURZE FRANCIE 2017 Paříž, Normandie, Bretaň 19. 10. 2017
PLENÉR OBORU MULTIMEDIÁLNÍ TVORBA Starý hrozenkov 11. 10. 2017
HRADIŠŤSKÁ UMPRUMKA výstava prací žáků 10. 10. 2017

Na výstavě s názvem ,,Hradišťská umprumka“, která právě probíhá v Radniční galerii v Kyjově, můžete zhlédnout mladou originální a nápaditou tvorbu našich žáků. Výstavu tvoří výběr z kolekcí autorské tvorby žáků oboru Design oděvu, Design obuvi, Multimédiální tvorby, Průmyslového designu a Keramiky. K vidění budou i kolekce, které získaly ceny na prestižních soutěžích mladého designu či na módních přehlídkách. Těšíme se na vaši účast.

PLENÉR RAJNOCHOVICE Průmyslový design a Užitá fotografie 9. 10. 2017

Obory Průmyslový design a Užitá fotografie trávili již tradičně druhý zářijový týden na výtvarném plenéru uprostřed Hostýnských vrchů v obci Rajnochovice. V rozmanitých přírodních exteriérech žáci malovali, kreslili a fotografovali zadané úkoly. Vytvářeli například studie struktur, portrétů, detailů přírodnin, architektury, krajiny i zvířat. 

FOTOGALERIE plenér Rajnochovice 9. 10. 2017
Exkurze pedagogů ve Studiu Barrandov Praha 5. 10. 2017

Dne 21. září se učitelé naší školy zúčastnili exkurze ve Studiu Barrandov v Praze. Součástí exkurze byla prohlídka výstavních prostor Filmpointu a především seznámení s jednotlivými ateliéry a fundusem rekvizit a kostýmů. Tato akce je součástí projektu Program výchovy nových talentů pro filmový průmysl ve Zlínském kraji, který vznikl ve spolupráci se Zlín film officem, Barrandov studiem a.s. a Zlínským krajem. Cílem této akce bylo přiblížit pedagogům jednotlivá řemesla spojená s filmem a možnost dalšího uplatnění pro žáky. Exkurze proběhla společně s učiteli Střední školy oděvní a služeb ve Vizovicích.

Barrandov
Stavba pece pro zakuřovanou keramiku 4. 10. 2017

Ve dnech 11. – 15. září postavili žáci oboru Výtvarné zpracování keramiky a porcelánu v areálu Parku Rochus keramickou pec, ve které se pro výpal zakuřované (černé) keramiky pálí dřevem. Studenti měli možnost vyzkoušet si šlapání hlíny, následné formování a celý proces výroby a sušení hliněných cihel, zdění hliněnou maltou s finální povrchovou úpravou hliněné stavby. Po vyschnutí pece proběhne během měsíce října první výpal. Odkaz na video.

Stavba pece pro zakuřovanou keramiku
Malování se speciální ZŠ v Uherském Hradišti 4. 10. 2017

Na konci září proběhla již tradiční a oblíbená akce "Malování v plenéru", které se zúčastňují pod vedením ak.mal. Miroslava Maliny žáci oboru Malba. Během podzimního dopoledne vznikla ve spolupráci žáků speciální ZŠ v Uherském Hradišti, klientů Zdravotně sociálního střediska Uherskohradišťské nemocnice a našich žáků výtvarná díla zachycující jak portréty, tak atmosféru areálu nemocnice. Vzniklé práce zdobí interiér budovy střediska. Odkaz na články a video z akce: https://www.nemuh.cz/doc/spolecne-malovani-potesilo-klienty-zdravotne-socialniho-strediska http://www.zsmssuh.cz/doc/2933/

 

 

Fotogalerie z "Malování v plenéru" 4. 10. 2017
PŘÍPRAVNÝ KURZ PRO VEŘEJNOST 29. 8. 2017

Střední uměleckoprůmyslová škola v Uherském Hradišti nabízí uchazečům o studium výtvarných oborů, ve kterých jsou součástí přijímacího řízení talentové zkoušky, možnost přihlásit se do přípravného kurzu.

Je určen zájemcům o studium na naší škole nebo vysoké škole s výtvarným zaměřením. Zároveň je otevřen i pro širokou veřejnost. Více informací zde. Přihláška

 

Vítězství v mezinárodní fotosoutěži 27. 9. 2017

Terezie Fojtová, žákyně 4.ročníku oboru Multimédia, se úspěšně zúčastnila fotosoutěže Our World Is Beautiful, kterou každoročně pořádá firma Cewe.Hlavní myšlenkou je poukázat na krásu našeho světa. Letos soutěžilo více než 183 000 fotek, ze kterých porota volila jen ty nejlepší. Terezie zvítězila v kategorii Příroda s fotografií „Run Forest, run!“, kterou pořídila při návštěvě Islandu. Součástí ohodnocení byla i nemalá finanční částka, určená pro nákup fotografického vybavení. Gratulujeme! https://www.cewe-fotokniha.cz/blog/nejlepsi-fotografie-roku-2017-mezi-nejlepsimi-je-i-ceska-fotografka/

Výstava oboru Užitá malba ve věznici 21. 9. 2017

Během Slavností vína a otevřených památek, které se v Uherském Hradišti konaly v rámci Dnů evropského dědictví 9. -10. 9. 2017, byla už poněkolikáté otevřena pro veřejnost bývalá hradišťská věznice. Společně s budovou naší školy, do šedesátých let minulého století justičním palácem, tvoří budova věznice jeden komplex. Je významnou památkou připomínající léta teroru dvou totalitních režimů minulého století a v České republice ojedinělým takto zachovaným objektem svého druhu. Ve spolupráci se spolkem Memoria (veznice.uh.cz), který se o důstojné využití areálu věznice zasazuje už mnoho let, vystavili žáci oboru Užitá malba své práce v prostorách vězeňských cel. Během Dnů evropského dědictví si přišlo věznici prohlédnout téměř 5 000 návštěvníků. Společně s dalšími výstavami uvnitř věznice tak návštěvníci shlédli i prezentaci našich žáků.

Výstava oboru Užitá malba ve věznici 21. 9. 2017