TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Vážení rodiče,

zveme vás na třídní schůzky, které proběhnou ve středu 27. listopadu 2019. Hromadné informace pro jednotlivé třídy podají třídní učitelé podle rozpisu, který bude ve vestibulu školy.

1. a 2. ročníky - 16:00 - 16:30

3. a 4. ročníky - 16:30 - 17:00

Individuální konzultace s vyučujícími v kabinetech budou od 16 do 18 hodin. 

OSLAVY 80. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLY

Děkujeme všem, kteří s námi  přišli v pátek 4. 10. 2019 oslavit 80. výročí školy. Bylo to krásné!

Na fotky ze všech akcí celodenního programu se můžete podívat na následujících odkazech:

https://www.facebook.com/pg/umeleckoprumyslova.skola.uh.hradiste/photos/?tab=album&album_id=2274489672680106

https://www.zonerama.com/jitkadankovaphoto/Album/5661871?secret=NMPL88PC5HHtl1mFRjfu737Vq

VIDEO Z HAPPENINGU NA GRAFICE

 

KAMIL MIKEL - PŘÍBĚH GEOMETRIE

Výstava Příběh geometrie akademického malíře Kamila Mikela, který působí jako vedoucí ateliéru grafiky na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti, je situovaná v Galerii Vladimíra Hrocha v Uherském Hradišti (foyer Klubu kultury). Představuje ukázku poslední tvorby Kamila Mikela a je složena s monochromatických obrazů, „plastických kreseb“ a posledních děl charakteristických „zlatavou“ barevností. Jejich společných jmenovatelem však nadále zůstává kompozice, řád, definice obrazového prostoru a práce s rytmem vzájemně se překrývajících či doplňujících prvků v kompozici. Výstavu lze navštívit do 6. 10. 2019. 

 

FOTOGALERIE Kamil Mikel
CENY PRO DESIGN OBUVI NA VELETRHU STYL / KABO 24.- 26. 8. 2019

I letos sklízel obor návrhářství a modelářství obuvi úspěchy na brněnském veletrhu STYL / KABO. V neděli 25.8. se konalo slavnostní předávání cen soutěže mladých návrhářů – Cena Nadace Jana Pivečky. 1.místo v kategorii JUNG SPIRIT získala Nikola Krátká. Cenou je zájezd na milánský veletrh LINEAPELLE v hodnotě 10000,- Kč. Ve stejné kategorii  byly odbornou porotou oceněny  také Anna Roháčová a Nikola Bartíková. Žáci obuvi získali ocenění i v druhé kategorii  pod názvem FUNNY SHOE za modely Hanky Tomašíkové a Anežky Justové.

Vybrané práce měla možnost zhlédnout odborná veřejnost po celou dobu veletrhu. Stejně tak žáci mohli navštívit veletrh a odborné přednášky a načerpat inspiraci pro svoji práci v nastávajícím školním roce.

 

FOTOGALERIE STYL/KABO
EXISTENCIALISMUS – VÝSTAVA MALBY VE VĚZNICI 7.– 8. 9. 2019

Během Dnů evropského dědictví a otevřených památek prezentovaly v prostorách uherskohradišťské věznice studentky čtvrtého ročníku oboru malba své klauzurní práce na téma existencialismus. Svůj projekt zpracovaly v průběhu předchozího školního roku pod vedením Akad. mal. Miroslava Maliny a Mgr. Martina Dvořáka. Během zpřístupnění věznice veřejnosti zhlédly díla nainstalovaná v samovazebních celách více jak tři tisícovky návštěvníků.

 

FOTOGALERIE Výstava ve věznici
OPRAVNÉ MATURITNÍ ZKOUŠKY
V pondělí 16. 9. 2019 proběhly opravné maturitní zkoušky - gratulujeme úspěšným - maturitní vysvědčení si můžete vyzvednout v kanceláři školy od příštího týdne. Neúspěšní se v případě zájmu mohou přihlásit na jarní termín nejpozději do konce listopadu 2019 (o vydání přihlášek vás budeme informovat). Protokoly o výsledcích společné části MZ vám byly odeslány mailem a lze je vyzvednout i v listinné podobě ve škole.

 

VÝPŮJČKA ŠICÍCH STROJŮ

Na design obuvi a oděvu byly firmou Anita z Boskovic zapůjčeny šicí stroje Garudan pro žáky na celý školní rok. Děkujeme!

https://eshop.garudan.cz/

ZRUŠENÍ VEŘEJNÉ ZAKÁZKY 6. 9. 2019

Ředitel Střední uměleckoprůmyslové školy Uherské Hradiště ruší výběrové řízení na dodávku vybavení mobilní učebny ICT. 

Zrušení veřejné zakázky ZDE. 

START FILM FESTIVAL

Studenti oboru Multimédia spolupracovali na znělce ( odkaz na znělku / https://www.youtube.com/watch?v=LeoUCKjijW4 ) letošního ročníku Start film festivalu, který proběhl 11. 8. - 17. 8. 2019 v Bystřici nad Pernštejnem. Součástí festivalu byla také soutěžní přehlídka studentské tvorby, do finále postoupili snímky od studentů téhož oboru: IBU / Ondřej Mikuš  ( odkaz / https://www.youtube.com/watch?v=2uNMYkI7NVg&t=1s )

Homo Aqualis / Jan Burk (odkaz / https://www.youtube.com/watch?v=aBNLCiDFsSM&t=3s ) Autoportrét / Adéla Podrazká (odkaz / https://www.youtube.com/watch?v=C9vt4kJbfJo )

 

PŘÍPRAVNÝ KURZ NA TALENTOVÉ ZKOUŠKY PRO VEŘEJNOST

Střední uměleckoprůmyslová škola v Uherském Hradišti nabízí uchazečům o studium výtvarných oborů, ve kterých jsou součástí přijímacího řízení talentové zkoušky, možnost přihlásit se do přípravného kurzu.

Kurz proběhne od 30. 9. do 25. 11. 2019 a je určen zájemcům o studium na naší škole nebo vysoké škole s výtvarným zaměřením. Zároveň je otevřen i pro širokou veřejnost. Více informací zde.

 

 

 

VÝTVARNÝ KURZ PRO VEŘEJNOST – MODELOVÁNÍ

Od letošního roku nabízí Střední uměleckoprůmyslová škola kurzy pro širokou veřejnost, některé z nich jsou určeny speciálně pedagogům v rámci školení DVPP a jsou akreditovány MŠMT. Zájemci si mohou vybrat kurzy se zaměřením na grafické techniky, modelování, počítačové dovednosti, … Výuka v kurzech probíhá pod odborným vedením zkušených pedagogů.

První z nich – kurz modelování hlavy podle antického modelu a částí lidského těla – už úspěšně proběhl. Podrobné informace o kurzech a přihlašování najdete zde: https://www.doart.cz/

 

FOTOGALERIE kurz modelování
VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA MOBILNÍ UČEBNU ICT 24. 6. 2019

Střední uměleckoprůmyslová škola Uherské Hradiště vyhlašuje výběrové řízení na dodávku vybavení mobilní učebny ICT. 

Podrobnosti zakázky ZDE.  Dodatek k VZ

Zrušení veřejné zakázky

ODBORNÁ EXKURZE ITÁLIE 2019

První květnový týden navštívilo 47 žáků 2. ročníku poznávací zájezd do Itálie v rámci výuky DVK. Cílem zájezdu byla historická centra v oblasti Toskánska, Umbrie a Emilia Romagna. Žáci měli možnost vidět celou řadu významných architektonických památek ve městech Ravenna, Pisa, Lucca, Siena, San Gimignano, Volterra a Florencie. Poslední den byla celodenní zastávka ve Florencii, kde jsme měli možnost navštívit dvě nejvýznamnější umělecké galerie - Uffizi a Galerii dell Accademia. Všichni žáci byli nadšeni nejenom krásou historické architektury, ale také poetikou toskánské krajiny. Více informací o programu zde. 

FOTOGALERIE Itálie 2. ročník
OCENĚNÍ STUDENTEK NA MEZINÁRODNÍM TRIENÁLE GRAFIKY V POLSKU

Žákyně 4. ročníku oboru Grafický design získaly ocenění na IV. Mezinárodním Trienále Grafiky 2019  v Polsku. Kateřina Turková získala za svou litografii Cenu honorárního konzula České republiky v Bydhošti a Lucie Mudráková získala za litografii ocenění. Soutěže na téma "Vztahy a postoje" se zúčastnilo celkem 439 prací z 19 středních uměleckých škol z Polska, České republiky a Slovenska. Gratulujeme!

 

Zobrazit všechny novinky