O LITERATUŘE S MARTINEM REINEREM 11. 11. 2021

Martin Reiner – nakladatel, prozaik a básník oceněný Magnesií Literou za román o Ivanu Blatném – se ve velké kreslírně sešel s necelou stovkou našich studentů. Mluvil poutavě zejména o tom, co všechno obnáší práce spisovatele a jak k ní přistupuje on sám. Přečetl několik ukázek ze své prozaické tvorby i ze svých básnických sbírek a odpověděl na dotazy z řad studentů.  

 

TYPOGRAFICKÝ WORKSHOP 12. 11. 2021

Typografové Jan Charvát z Hollarky a Filip Kraus z VŠUP připravili pro naše studenty oboru Grafický design celodenní workshop. Praktická cvičení, ve kterých si studenti vyzkoušeli práci s digitálním písmem a sazbu tiskoviny, doplnili lektoři sadou přednášek o layoutu knih, výběru písem, problematických místech typografického designu, tvorbě písma a právních otázkách souvisejících s užíváním fontů. 

 

STUDIO 3D VĚC 15. 11. 2021

Studenti 4. ročníku oboru Multimédia vytvářejí logo a vizuální styl pro studio 3d tisku a v rámci spolupráce testují použití 3d technologií v reklamní tvorbě. 3D VĚC je prvním startupem v nově vzniklém coworkingovém centru HUB123, nabízí servis firmám, školám i jednotlivcům. Svou náplní studio také navazuje na tradici českého kutilství, které má svou podobu i v zahraničí. V současné době se můžeme setkat s takto zaměřenými projekty například v rámci oblíbené Maker Faire v městech po celé České republice.

FOTOGALERIE Workshop 3d tisku 12. 11. 2021
PODNIKATELSKÁ AKADEMIE KREATIVNĚ

V rámci podnikatelské akademie pro střední školy, pořádané Technologickým inovačním centrem, do které jsou zapojeni studenti 3. ročníku oboru Multimédia, vzniká podnikatelský záměr na zakázkový prodej takzvaných "Furry Costumes", a další jedinečně zaměřené studentské projekty, které si mohou hledat pod vedením zkušených lektorů své místo na trhu. Cílem kurzu, který probíhá v coworkingovém centru Hubu123, je podpora zpracování podnikatelského plánu a validace modelu podnikání. Kurz volně navazuje na praktickou výuku grafického a produktového designu.

STÁŽ UMĚLECKÉ ŠKOLY Z LOTYŠSKA

Naše škola bude mít čest přivítat učitele a žáky z lotyšské umělecké školy - Liepaja Music, Art and Design Secondary School. Dvoutýdenní stáž proběhne 8.-19. listopadu 2021 za podpory programu Erasmus+. Učitelé s žáky chtějí poznat způsob výuky a práce na jednotlivých oborech naší školy a sdílet s námi svoje poznatky a zkušenosti. Navštíví také muzea a firmy z oblasti obuvnické výroby.

Doufejme, že z této stáže vznikne zajímavá dlouhodobá spolupráce.

ODBORNÍCI VE VÝUCE Šablony - IKAP II

Od 1. října 2021 je ve škole v plném proudu projekt Šablony - IKAP II,ve kterém se studenti potkávají se zajímavými odborníky z praxe. Vzhledem k povaze naší školy jsou odborníci zapojení do celých bloků oborové výuky a ve spolupráci s pedagogy školy vytvářejí pro studenty i workshopy nejrůznějšího zaměření. V říjnu ve škole probíhá velký workshop oboru multimédií, ve kterém se žáci pod vedením MgA. Václava Ondrouška z ateliéru Digitálního designu z UTB ve Zlíně seznamují s technikou videomappingu.

ŘEDITELSKÉ VOLNO 15. 9. 2021

Ředitel školy vyhlašuje na pondělí 27. září 2021 ředitelské volno, které bude využito k doplnění revizí elektrospotřebičů v obou budovách školy.

Věra Gabrhelíková, zástupkyně ředitele​

ODBORNÁ EXKURZE PAŘÍŽ- BRETAGNE 14. 9. 2021

Druhý zářijový týden (4.-12. 9. 2021) se po roční pauze uskutečnil toužebně očekávaný poznávací zájezd do Francie. Exkurze se zúčastnili žáci čtvrtých ročníků a jen díky skvělé organizaci a spolupráci se akce vydařila. V programu byla pařížská muzea, prohlídka města a následný přesun do Bretagne a Normandie. Fotografie z míst jen dokazují bohatost a pestrost programu a krásu navštívených míst, na která se budeme, doufejme i v dalších letech, rádi vracet.

Podrobný program zájezdu 

 

PAŘÍŽ - BRETAGNE fotogalerie 1
PAŘÍŽ - BRETAGNE fotogalerie 2
PROJEKT IKAP II

Od 1. října 2021 se na naší škole rozjíždí projekt Implementace Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje II. Tento projekt se koná v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání a je z něj z 85% financován. Zbylé financování si mezi sebe rozdělí státní rozpočet ČR (10%) a Zlínský kraj (5%). Další detaily projektu naleznete ZDE.

 

Žáci naší školy se díky tomuto projektu setkají s mnoha odborníky a výtvarníky z praxe. O realizovaných aktivitách budeme pravidelně informovat na stránkách školy a na sociálních sítích. 

MATURITY PODZIM 2021

Profilová část opravných maturitních zkoušek se bude konat v pondělí 13. září 2021 v učebně DVK. Pro všechny třídy bude jen jedna maturitní komise.

ROZPIS ZKOUŠEK   JMENOVÁNÍ MATURITNÍ KOMISE

Předávání maturitních vysvědčení bude v pátek 17. 9. 2021 v 9:00, místnost bude upřesněna.

Hodně štěstí všem!

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU

Milí žáci,

prostudujte si prosím informace o zahájení školního roku 2021/2022, ve kterých najdete pokyny k testování, čas a místo zahájení pro vaši třídu atd. Je nám velmi líto, že musíme letos znovu zrušit slavnostní zahájení pro 1. ročníky, kvůli komplikované situaci s testováním. Prváci se setkají s třídními učiteli, kteří je provedou školou a seznámí s vyučujícími na oborech. Rodiče budou mít možnost seznámit se blíže se školou a vyučujícími na třídních schůzkách 22. října 2021.

INFORMACE O ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 21/22

 

1. 9 . 2021 bude výuka probíhat do 12:10, poté je možno přihlásit si oběd na stránkách školy

 

 

STYL/KABO 2021

Dlouholetá tradice brněnských veletrhů módy pokračuje, a tak i letošní léto mohl obor designu obuvi vystavit nejnovější práce studentů. I přes dlouhou distanční výuku se žákům podařilo vytvořit práce na mimořádně vysoké úrovni. Pestrost vystavených výrobků ukazuje široký záběr oboru. Od sandálů a plstěné obuvi, přes usňové „army“ brašny po luxusní dámskou holeňovou obuv. Tvorba mladých designerů zaujala jak zástupce vystavujících firem tak i odbornou veřejnost a návštěvníky veletrhů.

MASTER OF CRYSTAL 2021

Během prázdnin pilně pracujeme! Realizujeme návrhy vybrané do Soutěže Mistr křišťálu. Vyhlašuje ji přední světový sklářský výrobce Preciosa již od roku 2008. Mezi deseti postupujícími máme tu čest představit naše dvě žákyně z budoucího čtvrtého ročníku, Danielu Tomkovou a Michaelu Hofmanovou.  V září - 5.9.2021 v 16:00 - proběhne módní přehlídka v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week, kde budou prezentovat své práce v záři reflektorů a zároveň bude vyhlášen vítěz soutěže. Děvčatům držíme palce.

ANGLIČTINA S RODILOU MLUVČÍ 23. 8. 2021

Ve školním roce 2021/2022 se studenti 2. - 4. ročníků mohou těšit na pravidelné hodiny angličtiny s rodilou mluvčí. Po celý školní rok bude na SUPŠ působit stážistka z J. William Fulbright Commission Jordana Bickel. Moc se těšíme na to, že si studenti v hodinách s Jo prohloubí nejen jazykové znalosti a dovednosti, ale dozvědí se spoustu zajímavého i o životě a umění v USA. Jordaně držíme palce.

PLENÉR 2021 20. 7. 2021

V týdnu od 6. do 10. září 2021 se zúčastní žáci prvních až třetích ročníků oborových plenérů. Následující informace budou upřesněny 1. září 2021 oborovými učiteli, které můžete e-mailem kontaktovat v případě zájmu již teď.

grafika + malba

oděv

keramika

design + foto + multimédia

obuv

socha

5. KOLO PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ 28. 6. 2021

VÝSLEDKY 5. KOLA PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ 

Ředitel školy vyhlašuje 5. kolo přijímacího řízení na obory Výtvarné zpracování keramiky a porcelánu a na Kamenosochařství. Podrobné informace naleznete v KRITÉRIÍCH pro 5. kolo přijímacího řízení.

 

Přihláška ke studiu ke stažení ZDE.

Zobrazit všechny novinky