Partnerská škola z Lotyšska na SUPŠ!

en-fundedbytheeu-rgb-monochrome.png (57 KB)Ve dnech 8. – 19. května 2023 navštíví naši školu 3 pedagogové a 7 žáků z naší partnerské lotyšské Střední umělecké školy hudby a designu v Liepaji. V rámci programu Erasmus+, projektu KA1, se bude realizovat krátkodobá mobilita žáků a učitelů, tentokrát na oborech fotografie, grafika a keramika. Žáci se naučí novým dovednostem na svých oborech a rozšíří své kompetence nejen v rámci svého oboru, ale také v rámci svých jazykových, komunikačních, počítačových a ostatních kompetencí.

Během 14 dní si osvojí práci s camerou obscurou, naučí se osvětlit ateliér a zátiší, budou fotit v interiérech i v okolí Uherského Hradiště, vyzkouší ovládání analogových fotoaparátů. Na oboru grafika budou pracovat se sítotiskem, různými technikami leptů, experimentálními technikami a se suchou jehlou. Keramici budou navrhovat, modelovat a pálit Raku keramiku. Učitelé i žáci budou sdílet příklady dobré praxe ze svých oborů na obou školách.

Přejeme tímto lotyšským studentům a pedagogům, abych jejich mobilita u nás byla pro ně stejně přínosná, jako naše zkušenosti nabyté na jejich škole v Liepaji.

  Prosím čekejte...